+ 371 2666 7444 (10:00-18:00)

"Labo darbu diena" Tavā kalendārā

  Mēs ikdienā bieži vien domājam, ka varētu izdarīt ko labu, kādam palīdzēt, kādu iepriecināt un bieži vien tas paliek tikai domu un vēlēšanās līmenī. Mūs aizrauj ikdiena savā steigā, mēs skrienam no vienas tikšanās uz otru, mēs pulcējamies birojos uz kārtējām sapulcēm, gaidam mēneša beigas, lai nodotu atskaites, braucam komandējumos un tā pa riņķi. Paiet nedēļa, mēnesis, vēl viens mēnesis, nu jau pusgads, un jau atkal Ziemassvētki......un atkal viss no sākuma iezīmējas Tavā kalendārā.

    Un te nu ir jāpiestāj uz mirkli, jāievelk elpa, jāpadomā par savu nākamo "lēcienu", par to ko vēlamies sasniegt nākamajā nedēļā, mēnesī, pusgadā un skaties, ka kalendārs jau krāsojas raibu raibais..... bet vai esi tajā jau atradis vietu "labajiem darbiem". Laikam, ka nē, jo kāpēc tas jāliek kalendārā .... tas tikai tajā gadījumā, ja paliks laiks starp sapulcēm, atskaitēm, komandējumiem.

    Arī šādi "labie darbi" ir jāplāno savā kalendārā, tāpat kā viss pārējais, jo citādi tam nekad nepaliks laika, jo viss cits būs svarīgāks un tas ir pašsaprotami.
    Es bieži dzirdu, ka cilvēki saka: "es gribu izdarīt ko labu, bet nezinu, kā, kur, kad un man nav laika". Tad nu man ir atbilde: "Jau tagad iezīmē savu "labo darbu dienu" savā kalendārā". Kamēr šī diena nebūs Tavā kalendārā, tikmēr tu "vēlēsies", "domāsi", "mēģināsi saņemties", "atliksi", "atkal domāsi", "atkal plānosi", "atkal atliksi"...... un tam nebūs ne gala, ne malas.

    Piemērs: Atzīmē savā kalendārā 10. oktobri, lai nosūtītu kādam senioram sirsnīgu vēstuli. Atzīmē savā kalendārā 21.10. lai aizbrauktu ciemos uz kādu tuvāko pansiju un izvestu pastaigā kādu kungu vai kundzi ratiņkrēslā. Atzīmē savā kalendārā 25. novembri, lai sagatavotu kādam cilvēkam Ziemassvētku dāvaniņu. Ieplāno to reizi mēnesī, vai divas reizes mēnesī, bet ieplāno!

   Tici man, kamēr Tavā kalendārā neparādīsies "labo darbu diena", tava vēlēšanās kādam palīdzēt tā arī paliks tikai domu līmenī un paies gads no gada, kā viens mirklis .....

Lai izdodas!

Līga Uzulniece
NSUS biedrības vadītāja