Aktualitātes

17 Septembris

Sociālais uzņēmums nav labdarības biedrība

Eņģeļa pasts ir sociālais uzņēmums ar konkrētu mērķi - sniegt pakalpojumus ar mērķi risināt konkrētas sociālās problēmas un/vai radīt labumu sabiedrībai un nebūt nav labdarības biedrība.

Ik pa laikam tiek dzirdēts, ka cilvēks vēlas piedalīties Eņģeļa pasts sociālajos projektos, bet nevēlas ievērot pamatnosacījumus, lai tajā piedalītos. Vēlas tos apiet, aizbildinoties, ka tā ir lētāk, izdevīgāk, saprotamāk, ātrāk, utt.

Diemžēl projekta pamatnoteikumu apiešana rada nopietnas sekas un šīs sekas skar visu pirms pašu projekta platformu, tad skar tos cilvēkus, kuri piedalās projektā no sociālās aprūpes centru puses, kā arī aprūpes centru komandas darbu šajā projektā.

Lai Eņģeļa Pasts projekts rastos, strādātu šodien un arī nākotnē, dodot mums visiem iespēju piedalīties tajā un cilvēkiem saņemt Jūsu sagatavotās dāvaniņas, neradot haosu, bija un ir jāiegulda lieli finanšu, cilvēku un laika resursi. Tikai retais saprot, kas aiz  šī visa stāv un kāds milzum liels darbs tiek ieguldīts. Uzņēmēji noteikti to ļoti labi saprot.

Sekas, kas rodas apejot projekta pamatnosacījumus:
1. Platforma nespēj kvalitatīvi darboties, jo tās darbībai, pastāvēšanai un attīstībai ir nepieciešams finansējums;
2. Nepabeidzot dāvanas reģistrāciju (5 dienu laikā) un neievadot unikālo pakas ID numuru, dāvanas rezervācija anulējas un līdz ar to, Jūs esat dāvanu fiziski aizsūtījis, bet viņa atkal parādās, kā brīva un to rezervē nākamais projekta dalībnieks. Sekas - kāds cilvēks aprūpes centrā saņem divas vienādas dāvanas vai pat trīs, kāds cits (projekta beigās) paliek bez dāvanas.
4. Nepabeidzot dāvanas reģistrāciju (5 dienu laikā) un neievadot unikālo pakas ID numuru, aprūpes centra komanda, saņemot dāvaniņu centrā, nevar to atzīmēt datubāzē, kā saņemtu un rodas haoss.
4. Ja dāvana netiek nosūtīta pēc noteikumiem, tad Eņģeļa pasts nesaņem 1,00 EUR ziedojumu no Jūsu apmaksātā piegādes pakalpojuma un šis 1,00 EUR nenonāk atpakaļ sociālajos projektos, lai tos attīstītu un uzturētu.

 

Latvijā ir daudz sociālie uzņēmumi, kuros sniedz pakalpojumus (Piem: Eņģeļa pasts) un ražo  dažādas preces. Ja Jūs neapmaksāsiet šos pakalpojumus vai nenopirksiet šo preci, tad sociālais uzņēmums vairs nespēs turpināt sniegt šos pakalpojumus vai ražot preces un nevarēs pastāvēt. Kā arī šis sociālais uzņēmums nespēs samaksāt algas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām piemēram, lai šīs sveces turpinātu ražot. Nespēs apmaksāt telpu nomu, iekārtas un citus ikdienas saistītos administratīvos izdevumus.

Lai Jūs (projekta dalībnieki) redzētu Eņģeļa Pasts platformu ar vairāk, kā 7000 cilvēkiem, kuri savu ikdienu pavada sociālās aprūpes centros, uzzinātu vairāk par viņiem un ko viņi vēlas, varētu tajā darboties ar pāris klikšķiem varētu sagatavot un nosūtīt dāvaniņu, šī platforma bija jāizveido, ikdienā ir jāuztur un jāattīsta, lai tā darbotos šogad un arī turpmāk un tam ir nepieciešamas finansējums, bez kura nekas nebūs iespējams.

Sabiedrībai būtu jāsāk iepazīt un novērtēt sociālā uzņēmuma darbošanās specifiku, jo sociālie uzņēmumi, caur saviem projektiem risina kādu sabiedrībai kopumā svarīgu problēmu, ko citādi atrisināt nebūtu iespējams un uzņēmumu darbībai nepieciešama degviela - finanses.

Labdarības biedrības pastāv, pateicoties ziedojumiem un vairumā gadījumu tās nespēj risināt šīs sabiedrībai svarīgās sociālās problēmas, jo finanšu trūkuma pēc biedrības nespēj apmaksāt telpu nomas, telefona un interneta pakalpojumus, degvielas izdevumus utt. Tieši tāpēc Latvijā veidojas sociālie uzņēmumi, kuri caur konkrētu darbošanās veidu spēj gan piedzimt, augt un attīstīties, gan arī pastāvēt ilgtermiņā un risināt sabiedrībai svarīgu sociālu problēmu.

Eņģeļa pasts ir šāda veida sociālais uzņēmums un ja vēlaties tajā piedalīties un radīt prieku ar pāris "klikšķiem", tad ir jaievēro visi pamatnosacījumi, lai tas viss izdotos un radītu pozitīvu rezultātu mums visiem, nevis negatīvas sekas, vienaldzības vai neizdarības pēc. Dari ar atbildību vai nedari vispār!

Liels paldies visiem projekta dalībniekiem, kuri saprot un izprot šo "ķēdīti" un turpina piedalīties projektā un ievērot visus pamatnosacījumus, lai projekts turpinātos, cilvēki sociālās aprūpes centros turpinātu saņemt dāvaniņas un uzmanību, kas tik ļoti nepieciešama.

SVARĪGI ZINĀT: jebkurš sociālais projekts maksā un dažbrīd nepieciešamas ļoti lielas finanes, lai to radītu un turpinātu ilgtermiņā! Saproti un izproti!

Vairāk par sociālo uzņēmējdarbību un tās darbību Labklājības ministrijas mājas lapā

Līga Uzulniece
Eņģeļa Pasts vadītāja

Uzņēmuma rekvizīti
Sociālais uzņēmums
SIA Eņģeļa pasts, 40203171920
Juridiskā adrese: Gaismas iela 19 k-10 - 38
Ķekava, Ķekavas pag. Ķekavas novads, LV2123

Pasta sūtījumiem (tikai vienkāršie)
Līga Uzulniece Bokuma (SIA Eņģeļa Pasts)
Aglonas iela 75-2, Rīga, LV1057

E: info@engelapasts.lv
Mob.: +371 26667444

 

Ziedojumi
Biedrība NSUS, 40008232913
LV74PARX0016440550001
Pamatojums: Ziedojums NSUS biedrības darbības atbalstam

UZMANĪBU!
Jebkura informācijas izplatīšana bez atsauces uz konkrēto rakstu vai "EŅĢEĻA PASTS" projektu un saskaņošanas ar SIA "Eņģeļa pasts" ir aizliegta.

 

Labklājības ministrija
aicina piedalīties
NSUS biedrības un
Eņģeļa Pasts
Sociālajos projektos