Aktualitātes

06 Decembris

Pulkstenis nozvana pusnakti un cilvēki aprūpes centros izgaist

Vai tajā brīdī, kad pulkstenis nozvana pusnakti, cilvēki sociālās aprūpes centros pazūd, kā nebijuši? Izgaist? Tādu jautājumu katru gadu vēlos uzdot visiem tiem "labdariem", kuri izmisīgi, par visām varītēm cenšas darīt labos darbus tikai Ziemassvētkos. Saņemu zvanus ar jautājumu - kāpēc nevaru aiznest dāvanu pati vai pats un paciemoties klātienē pie kāda cilvēka šajā svētku laikā.

Tad nu nākas skaidrot, kā ir radies Eņģeļa pasts sociālais projekts, kā tas darbojas un kāpēc tieši tā darbojas. Atbildē saņemu dusmu lēkmi, jo tādejādi it kā aizliedzu ciemoties klātienē. Neviens nav liedzis apmeklēt cilvēkus Sociālās aprūpes centros un nekad neliegs. Jautājums ir: Vai patiešām šie cilvēki aprūpes centros uzradušies tur tikai uz Ziemassvētku laiku un pēc tam, kā pulkstenis būs nozvanījis pusnakti, izgaisīs......?

Rodas tāda sajūta, ka Ziemassvētki ir "Plusiņu krāšanas" laiks un pēc Ziemassvētkiem kļūst pilnīgi vienalga, kurš atrodas aprūpes centros, kā jūtas un vai ir priecīgs vai skumjš.

Ticiet man, saku no lielās pieredzes (vairāk, kā 18 gadi sociālajā jomā), cilvēki sociālās aprūpes centros nogurst no Jūsu "uzlidojumiem" šajā laikā, tas ir daudz par daudz. Esmu personīgi dzirdējusi, ka šī visa trakuma ir par daudz. Tajā pat laikā, pēc Ziemassvētkiem iestājas "kapa klusums" līdz pat nākamajiem Ziemassvētkiem. Kā Jūs domājiet, tam tā jābūt?

Eņģeļa Pasts pastāvēšanas laikā un vēl pirms tā, sociālie projekti darbojas visa gada garumā, bet nav izskaidrojams tas fenomens, kas notiek tieši Ziemassvētku laikā. Ir daudz un dažādas iespējas, ārpus Eņģeļa Pasts projektiem doties personīgi uz centriem, apciemot vecos un jaunāka gada gājuma ļaudis, organizēt viņiem klātienes pasākumus un tādejādi darīt labos darbus. Tikai nezin kāpēc tas tā nenotiek. Tiek sagaidīti Ziemassvētki un tad nu lielā labo darbu darīšana sākas.

Gatavojiet saldumu paciņas, piemēram, 10.01., 12.04., 30.07. un brauciet paši ciemos. Brauciet ikdienā, nepiespiestā kārtībā ar savu artavu. Tas būs svētīgi gan Jums, gan šiem cilvēkiem. Tas būs lietderīgi pavadīts laiks un prieks visiem. Ar Ziemassvētkiem nekas nesākas un nebeidzas.

Ja tomēr esat nolēmis piedalīties Eņģeļa pasts Ziemassvētku projektā, tad jādara tā, kā jādara, lai visiem ir gandarījums un prieks, nevis vilšanās un skumjas. Kā arī sadaliet savus labos darbus visa gada garumā, neatkarīgi no tā, kāda svētku diena tuvojas. Vienkārši ikdienā rūpējieties par līdzcilvēkiem un DOTS DEVĒJAM ATDOSIES!

ATCERIETIES: Cilvēki sociālās aprūpes centros bija vakar, ir šodien un būs arī rīt un vēl pēc Ziemassvētkiem! Diemžēl .....

Pateicos visiem tiem Eņģeļiem, kuri māk un vēlas sadalīt savu vērtīgo laiku visa gada garumā un iepriecina ļaudis sociālās aprūpes centros, piedaloties Eņģeļa pasts sociālajos projektos atbildīgi.

 

Līga Uzulniece
Eņģeļa Pasts vadītāja

Uzņēmuma rekvizīti
Sociālais uzņēmums
SIA Eņģeļa pasts, 40203171920
Juridiskā adrese: Gaismas iela 19 k-10 - 38
Ķekava, Ķekavas pag. Ķekavas novads, LV2123

Pasta sūtījumiem (tikai vienkāršie)
Līga Uzulniece Bokuma (SIA Eņģeļa Pasts)
Aglonas iela 75-2, Rīga, LV1057

E: info@engelapasts.lv
Mob.: +371 26667444

 

Ziedojumi
Biedrība NSUS, 40008232913
LV74PARX0016440550001
Pamatojums: Ziedojums NSUS biedrības darbības atbalstam

UZMANĪBU!
Jebkura informācijas izplatīšana bez atsauces uz konkrēto rakstu vai "EŅĢEĻA PASTS" projektu un saskaņošanas ar SIA "Eņģeļa pasts" ir aizliegta.

 

Labklājības ministrija
aicina piedalīties
NSUS biedrības un
Eņģeļa Pasts
Sociālajos projektos